Peter Jackson ile Çanakkale 2016 Full izle

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
71
FILM BILGILERI 1 sene önce eklendi
Peter Jackson ile Çanakkale 2016 Full izle

2016 yılı yerli yapımlardan biri olan Peter Jackson ile Çanakkale adlı belgesel film, önümüzdeki aylarda vizyona girecek olan filmler arasında. Yönetmen koltuğunda Gökhan Tarkan Karaman’ın yer aldığı filmde baş rolleri Peter Jackson ve  Burak Demir paylaşıyorlar. Seslendirenler ise Cahit Şaher ve Selçuk Kıpçak olacak. Filmin yapımcılığını üstlenen isim ise; Gökhan Tarkan Karaman
Sitemizde Peter Jackson ile Çanakkale izleyebileceğiniz belgesel filmde rol alan Peter Jackson’ın (Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi filmlerinin Oscarlı yönetmeni) dedesi William Jackson, Çanakkale Muharebesine katılmış olan askerlerden biriydi. Yeni Zelandalı olan Peter Jackson, Çanakkale Savaşının 100. Yılında bölgeye gelerek, belgesel yönetmeni Gökhan Tarkan Karaman ile beraber muharebe bölgesinde dedesinin izini aradı. Çekimleri 2 yıl boyunca süren belgesel yapım, 100 sene önce Çanakkale’de yaşanmış olan kanlı muharebeyi Peter Jackson gözünden anlatıyor. Sitemizde Peter Jackson ile Çanakkale full izleyeceğiniz yapımda Conkbayırı, Bombasırtı ve Arıburnu bölgelerinde çekimler gerçekleştirildi.

Peter Jackson ile Çanakkale full izle

Yüzüklerin Efendisi adlı filmden üç Oscar kazanan yönetmen Peter Jackson, Çanakkale Savaşı’nı anzakların gözüyle anlatacağını ve belgeselin bu doğrultuda olacağını açıklayan ve kimsenin daha önce böyle bir film yapmadığını söyleyen Peter Jackson, daha sonra yaptığı açıklama ile belgeseli yalnızca Yeni Zelanda askerlerinin bakışından yapmayacağını, daha dengeli bir yaklaşım sergilemek istediğini söyledi. Avustralya ve Yeni Zelanda askerlerinin adlandırıldığı Anzac askerlerinin bakış açılarını da vurgulayacağını belirten Jackson, bu savaşın tarihlerde akıllarda kalmış olan önemli bir parça olduğunu söyledi.
Peter Jackson ile Çanakkale HD izle

Peter Jackson ile Çanakkale HD izlerken, ünlü yönetmenin büyükbabasının da Çanakkale’de savaştığını, ayrıca Peter Weir’in 1981 yılında Gallipoli adlı bir film çektiğini ancak yalnızca Ağustos ayının 7 ve 8. Günlerinde yaşanmış olan olayları anlattığını belirtti. Jackson ise kendisinin savaşın tamamını anlatan bir yapımı çekeceğini de söyledi. Ayrıca ünlü yönetmen Türk oyuncu Burak Demir’den de çok etkilendiğini belirtirken, onunla Çanakkale’de karşılaştıklarını ve fotoğraflarını çektiği yakışıklı oyuncuya kesinlikle birlikte çalışmak istediğini belirtti. Sitemizde Peter Jackson ile Çanakkale 720p izleyebilir ve bu kategorideki pek çok yapımı da aynı kalitede bulabilirsiniz.

Tür: 2016 Filmleri, Belgeseller, Fragmanlar, Yerli Filmler

Yapım: 2016 - Türkiye

IMDB Puanı: 6.2

Yönetmen: Gökhan Tarkan Karaman

Oyuncular: Peter Jackson ,Burak Demir

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?